این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
پنجاه و دومین اجلاس سراسری معاونان آموزشی دانشگاه های سراسر کشور
52nd conference of iranian universities deans of academic affairs and graduate studies

:: معرفی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

معرفی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

 
دانشگاه بین المللی امام خمینی رحمه الله علیه،‏ از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور است که باید آن را دستاورد انقلاب اسلامی و مولود مبارک آن دانست. این دانشگاه که به نام مقدس بنیانگذار جمهور اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) مزین است، در سایه­ی اراده و تلاش خالصانه مسؤولان آن می کوشد ضمن کمک به گسترش تحصیلات آموزش عالی در ایران، به تربیت متخصصان متعهد برای خودکفایی علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی و جهان پرعظمت اسلام بپردازد و بر پایه‏ی یک رسالت جهانی به موازات نشر علوم، فنون و ترویج معارف اصیل اسلامی در سطح بین المللی، زمینه های لازم را برای توسعه تحقیقات و نوآوری در ایران و انتقال آن به کشورهای اسلامی فراهم آورد.

دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به سال 1370 پا به عرصه آموزش عالی ایران گذاشت و تاکنون پذیرای مهمانان گرانقدری از بیش از 100 کشور جهان بوده و افتخار میزبانی گستره ای فرهنگی، به وسعت تمام جهان را داشته است.
 
این دانشگاه مأموریت خود می داند تا ضمن کمک به گسترش تحصیلا عالی در ایران، با ایجاد نشاط و پویایی در دانشگاه به ترتیب متخصصان متعهد برای خودکفایی علمی و فرهنگی کشورهای جهان اسلام بپردازد و بر پایه رسالت جهانی خود، به موازات نشر علوم، فنون و ترویج معارف اصیل اسلامی در سطح بین المللی، زمینه های لازم را برای گسترش تحقیقات و نوآوری در ایران و انتقال آن به کشورهای اسلامی فراهم آورد.

قانون تأسیس یک دانشگاه بین‌المللی اسلامی در دی‌ماه سال ۱۳۶۲ در مجلس شورای اسلامی ایران به تصویب رسید و دانشگاه با نام دانشگاه بین‌المللی قدس آغاز به کار نمود. در سال ۱۳۷۰ دانشگاه با مجتمع آموزش عالی دهخدا ادغام گردید و با نام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی، فعالیت رسمی خود را به‌صورت دانشگاه جامع در قزوین آغاز کرد. اساسنامه دانشگاه نیز در تیرماه سال ۱۳۷۷ در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید ارکان دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) شامل هیأت امناء، رئیس و شورای دانشگاه است و اعضاء هیأت امنای دانشگاه را رئیس جمهور به عنوان رئیس، وزیر عتف به عنوان نایب رئیس و چهار تا شش نفر از شخصت های علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور تشکیل می دهند. حضور رییس جمهور به عنوان رییس هیأت امناء از ویژگی های متمایز این دانشــگاه با با سایر دانشگاه های کشور است.

هچنین این دانشگاه تنها دانشگاه بین المللی کشور در عرصه تربیت دانشجویان غیر ایرانی به شما می رود.
این دانشگاه با مساحت بیش از یکصد هکتار دارای یک سایت 76 هکتاری برای ساختما های آموزشی، پژوهشی و اداری دانشگاه و یک سایت 24 هکتاری برای ساختمان های رفاهی و ورزشی است.
اهداف تأسیس دانشگاه

 
این دانشگاه، به منظور معرفی فرهنگ و تمدن و معارف اسلامی که بزرگترین حامی علم و عالم  در جهان است و در راستای احیای شیوه های تعلیمی و تبلیغی آن، به عنوان مؤسسه ای آموزشی پژوهشی و فرهنگی و زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اهداف زیر تأسیس شده است:
⦁    گسترش و تحقق فرهنگ اسلامی در جهان اسلام
⦁    نشر فرهنگ و معارف اسلامی در سطح بین المللی  
⦁    شناساندن شخصیت های جهان اسلام برای تعمیق فرهنگ اسلامی  
⦁    بهره گیری از علوم و فنون در راستای فرهنگ اسلامی
⦁    تربیت متخصصان متعهد به منظور خود اتکایی علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی
⦁    کمک به گسترش تحصیلات عالی در ایران
⦁    کوشش در فراهم نمودن زمینه های لازم برای توسعه تحقیقات، نوآوری، انتقال و جذب فناوری در ایران و سایر کشورهای اسلامی به موازات نشر علوم و فنون و  فرهنگ و معارف اسلامی در سطح بین المللی.


 

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای:
دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) آبروی نظام است. 

 
پوستر اجلاس

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.0)