پورتال همایش ها و سمینارهای دانشگاه بین المللی قزوین

درباره ما


دانشگاه بین المللی امام خمینی رحمه اله علیه از سال ١٣٧٠و پس از تصویب قانون تاسیس آن در مجلس شورای اسلامی ایران کار خود را آغاز کرد و تاکنون پذیرای مهمانان گرانقدری از ١٠٠ کشور جهان بوده و افتخار میزبانی گستره فرهنگی به وسعت تمام جهان را دارد به طوریکه دانشجویانی از کشورهای مختلف در بیش از ٣٠ رشته ی تحصیلی در مقطع کارشناسی، بیش از ٧٠ رشته ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و ٣٠ رشته تحصیلی در مقطع دکتری و با تعداد ٣٣ گروه آموزشی در دانشگاه مشغول تحصیل علم و دانش هستند. که از سال ٨٥ تاکنون رشدی ٦٠ درصدی را در تأسیس و راه اندازی رشته های تحصیلی جدید نشان می دهد.

در حال حاضر ٧ دانشکده ی علوم و تحقیقات اسلامی، ادبیات و علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم پایه، فنی و مهندسی، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، معماری و شهرسازی و مرکز آموزش زبان فارسی  در دانشگاه فعال می باشند و ٦٥٠٩ دانشجوی ایرانی و ٦٩٣ دانشجوی غیرایرانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و در بیش از١٠٠ رشته ی تحصیلی و ٩٢٥ دانشجوی غیرایرانی زبان آموز به تحصیل در این دانشگاه اشتغال دارند. دانشکده ها دارای امکانات و تجهیزات آموزشی مناسب، از جمله بیش از ٦٠ آزمایشگاه مجهز تخصصی و کارگاه، رصدخانه، گلخانه و مزرعه ی تحقیقاتی، بیش از ١٠ پایگاه رایانه ای و سالن های همایش مستقل هستند.
در مرکز آموزش زبان فارسی، تاکنون بیش از ٤ هزار  دانشجو از ٩٠ ملیت مختلف پذیرش شده اند. این مرکز از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان تنها مرجع رسمی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در کشور انتخاب شده است. تعداد ٣٠٠ عضو هیأت علمی در حال تدریس و فعالیت علمی و پژوهشی در دانشگاه هستند که حدود ٨٨ درصد از آنها دارای مرتبه ی علمی استادیار و بالاتر بوده و همگی در رشته های تخصصی خود جزء نخبگان علمی محسوب می شوند. علاوه بر این اعضای هیأت علمی دانشگاه دارای تألیفات، اختراعات و دستاوردهای علمی فراوانی در سطح ملی و بین المللی هستند که کسب رتبه ی نخست ترجمه کتاب در سال ٨٣، کسب عنوان مقاله ی پراستناد سال های ٢٠٠٥ تا ٢٠١٠ در رشته ی ریاضی، انتشار ٣٣٤ مقاله ی ISI، ١٣٧ عنوان تألیف و ترجمه ی کتاب و ثبت ١٥ اختراع از سال ٨٥ تا کنون از جمله ی این دستاوردها محسوب می شود.